Дубовий віник та його користь

Дубовий віник

Баня дубовий віник.

Стародавній звичай відвідування російської лазні – ходити паритися з віником – недарма з’явився у наших предків. Навряд чи в Стародавній Русі було мило у кожного селянина. Адже воно з’явилося тільки в 9 столітті в Італії і у Франції, і було доступне аристократам. До цього, наприклад, в Римі натиралися оливковою олією, і скребком в парильні мийник знімав його з патриція. Що ж могло замінити мило у слов’ян? Листя з дерев, яку залишали на гілочках, щоб вона відразу не облітала. Поступово стали виявляти лікувальні властивості різних дерев і трав. Одним з найбільш корисних в лазні визнали дубовий віник.

Користь дубового віника

Недалеко пішов по корисним якостям дубовий віник від самого популярного березового. Дубовий віник для лазні не такий м’який, як березовий, і не так добре вбирає піт. Але зате віник з дубового листя більш міцний і може прослужити набагато довше, якщо він правильно заготовлений.

Що ж могло замінити мило в давнину у слов’ян? Листя з дерев, яку залишали на гілочках, щоб вона відразу не облітала … Одним з найбільш корисних в лазні визнали дубовий лист.

Дубовий віник корисний гіпертонікам, так як його ефірні масла добре знижують підвищений тиск. Людям з жирною шкірою також показана парна з дубовим віником. За рахунок великого вмісту дубильних речовин шкіра стає пружною і матовою, рубцюються запалення і закриваються надмірно розширені пори. Ці ж властивості дубових ефірних масел благотворно діють на шкіру хворих екземою, золотухою і висипами різної етіології. Також добре допомагає відвар дубового віника після запарювання тим, хто страждає підвищеною пітливістю ніг. Ви можете після відвідування в парильні в кімнаті відпочинку опустити ноги у відвар дубового листя. Це допоможе вам не дуже охолонути і одночасно вирішити делікатну проблему.

Як заготовити дубовий віник

Якщо ви визначили, що банний дубовий віник підходить саме вам. То можете просто купити дубові віники в спеціальних магазинах. Це магазини де продаються товари для лазні та сауни. Але є цілком реальна можливість самим заготовити особистий віник з гілок дуба для лазні. Це краще робити в кінці липня і до середини вересні, коли дерево нагодована повністю свої листочки.

Зібрані влітку віники будуть ніжніше, а осінній віник буде найбільш насиченим. Найкращим буде віник з зимового дуба, у якого взимку не опадає листя. Пріметьте такий дуб, і на наступний рік обов’язково підготуйте віник дубовий.

Пам’ятайте при заготівлі віника з дуба про збереження дерев і не обривати гілки на молодих дубках, Тим більше не варто спилювати дерево цілком заради пари віників для відвідування лазні.

Пост был полезен? Жмите “мне нравится”

Ответить с помощью Вконтакте:

Ответить с помощью Facebook:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukraina.net.ua -