ялівцевий віник
Ялівцевий віник для лазні дуже необхідний. Навіть якщо це буде не кожне відвідування, проте користь його велика. Іншими словами якщо сьогодні ви парилися березовим або дубовим віником, то наступного разу краще ялівцевий віник. Тому вони будуть доповнювати один одного.
Ялівець це хвойна рослина. Проте багато фахівців вважають їх родичами кипарисів. Це не збавляє користі, яка безпосередньо вказує на спорідненість з хвойними. У хімічний склад входять:
Ефірні масла;
Дубильні речовини;
вітаміни;
антисептики;
Мікроелементи.
До хімічної картотеці додається фізичний вплив голок на шкіру. Років ялівцевим віником дуже схоже на процедуру голковколювання. Так в чому ж все-таки користь від ялівцевого віника? Великий вміст ефірних масел. А з віника потрапляють масла не тільки на шкіру, але і в дихальні шляхи при ширянні. Ніяке застуда не встоїть перед таким напором.
лікувальні властивості ялівцевого віника
Це чудовий засіб при різних запальних процесах. Особливо це стосується лікування такого захворювання легенів як туберкульоз. А також різні радикуліти, дерматити ну звичайно ж відомий всім целюліт. Ялівець це потужне бактерицидну і антисептичну засіб.
Користь ялівцевого віника
У чому ж користь ялівцевого віника, і чи немає в ньому шкоди? Він може бать шкідливий тільки людині, у якого є проблеми зі здоров’ям. Не можна проводити поцедури ширяння зі свіжими ранами або саднами. А так же в період загострення шкірних захворювань. Не рекомендується використовувати людям з хворобами серцево-судинної системи. Заборонено паритися ялівцем, якщо є тиск. Так адже з тиском в баню взагалі нічого відвідувати.
Як правильно запарювати ялівцевий віник
Взяти віник в баню ще зовсім не означає ви повноцінно скористаєтеся ним. Для того щоб його запарити правильно, треба повчитися у майстрів банної справи. Тільки майстри знають – як потрібно запарювати ялівцевий віник правильно. Багато любителів лазні бояться один тільки грізний вигляд такого віника.
тонкощі запарки
Але в цьому і є головна родзинка. Віник можна запарити жорстко. Іншими словами коли його просто промивають водою. Після чого обдають окропом і знову кладуть у холодну воду хвилин на десять. Юшила таким віником при пропарюванню не можна, його можна тільки прикладати до тіла голками.
А запарівая віник по м’якому пропарюють його в окропі. Після цього близько півгодини в тримають закритій дерев’яній діжці. А потім дуже акуратно розтирають шкіру. Вода в діжці оствшаяся після запарки йде на ополіскування тіла.
Віник не в якому разі не повинен доставляти дискомфорт. Шкіра париться повинна звикнути до ялівцевих віника. Знавці запарений віник загортають в простирадло і просто лягають на нього. Тим не меньше таке лежання в парній дає хороший результат і користь.
Заготівля і правильне зберігання
Заготовивши правильно віник з ялівцю, він принесе дуже багато користі. Зберігати віник зовсім необов’язково. Тому що заготавіть його можна в будь-який час року. Ялівцевий віник повинен бути тільки свіжим. Ні в якому разі віник можна сушити. Чому – та тому що, як і будь-який хвойний віник, він буде обсипатися.
Якийсь час його можна зберігати на морозі або в морозильнику. Але найкращий віник з ялівцю це тільки свіжий. Гілки для нього потрібно підбирати молоді, зі свіжою неушкодженою голкою. Не обов’язково гілки повинні бути дуже довгими.
Ответить с помощью Вконтакте:
Ответить с помощью Facebook: