Фінська сауна на дровах.
Фінська сауна найбільш близька до російської лазні, хоча часто її протиставляють лазні, приписуючи російською вологу пару, а сауні – сухою.
В останні роки у нас стало престижно, модно відвідувати фінську сауну, а не російську парну лазню. Але ж справжня фінська народна сауна нічим не відрізняється від російської парної лазні. І в російській лазні, і в сауні здавна одержували пару, поливаючи розпечені на вогні камені. Росіяни, і фіни користувалися віниками в процесі банної процедури. І росіяни, і фіни, коли розігрівалися, кидалися в холодну воду або сніжний замет.
Трохи історії лазні на дровах.
Сауна-рідна сестра російської парної лазні (до речі, “сауна” в перекладі з фінського якраз і означає «лазня»). Прародителькою російської лазні і сауни є одна і та ж зроблена з колод хата. Яка нагрівається “по чорному”.
Добре відомо, що чим вище в приміщенні вологість, тим складніше витримувати в ньому високі температури. Конкретне поєднання цих двох характеристик кожен народ вибрав за своєю вдачею. Найближче до Росії і географічно і по “банним” смакам були і залишаються фіни зі своїми саунами. Як і російські, фіни почали з лазень по-чорному. Але на відміну від наших далеких предків, воліли сильніше топити і лити менше води. У фінських саунах температура може досягати ста, а то і ста сорока градусів. Але відносна вологість при цьому не перевищує 5-10%.
Русский віник в таких умовах пересихає і досить швидко осипається. Російська лазня не вентилюється, вона провітрюється цілком – тим більше, що спеку, надійно захованого всередині печі, це не зашкодить. А ось для фінської сауни таке повне провітрювання було б згубно. Але і перебувати в настільки напаленому приміщенні без припливу свіжого повітря практично неможливо.
Дуже багато жінок відвідують баню з метою схуднути. Адже за один такий візит доросла людина здатна втратити від 0,5 до 2 кг. Це відбувається за рахунок великої кількості поту, що виділяється.
Процес схуднення в лазні не викликає ніяких неприємних відчуттів. Пояснюється це тим, що разом з потом з організму виводяться численні токсини, продукти розпаду і головний супутник стомлення – молочна кислота.
Ответить с помощью Вконтакте:
Ответить с помощью Facebook: