Про лазню про сауну цікаві факти

Віник

Віник для лазні це дуже давнє слов’янське винахід. Адже тільки в російській лазні на дровах, ті хто париться шмагають по черзі один одного віником. Для того щоб вигнати шлаки з організму. А ось жителі сніжної Фінляндії, а саме ті хто винайшов сауни, адже вона і все, що з нею пов’язано, дуже популярно. І навіть за даними соціологів, цих закладів стільки в країні. Що їх кількість становить близько пари мільйонів саун на п’ять мільйонів жителів. І виходить, що преблезітельно на одну фінську сім’ю припадає одна персональна фінська сауна. Крім цього, там ще видається періодичне видання журналу яке називається «Сауна». І цей журнал висвітлює всі основні аспекти банних процедур і факти про лазню про сауну.

Якщо можна взяти за прообраз сауни разколенние камені, які утворюють пар, тоді походження лазні можна сміливо віднести до кам’яного віку.

Легенди про лазню

Є багато різних легенд про те як відбулися лазні. Ну наприклад, ось така: дощові краплі крізь стару і стару дах впали на розжарені камені домашнього вогнища. І пар який піднявся огорнув людей приємним теплом. Або ось така, наш далекий предок повертаючись додому з стомлюючої полювання, втомився і присів відпочити біля гарячого джерела, що б’є з-під землі. І незабаром відчув, як швидко його сили відновилися.

Російська лазня на дровах є найбільш вологою. Баню протоплюють до 60 і більше градусів при цьому вологість практично 100-відсоткова. Під час польоту пульс досягає 170 ударів в хвилину, при цьому підвищується тиск. Ось тому в парній не слід перебувати більше ніж 5-7 хвилин.

Російська лазня на дровах – це чудовий тренажер для дихання. Гарячий і вологе повітря відмінно впливає на слизову оболонку носа і на гортань. При цьому дихання стає прискореним, і стає глибоким. Адже для здорового серця, лазня – це гарне тренування.

Сучасна японська лазня (Сента) це невеликий басейн, який наповнений гарячою водою. Спочатку викупався, після чого масаж жорсткими рукавицями при цьому використовуючи морську сіль грубого помелу. Після масажу знову в купальню і пів години відпочинку на тахті.

Про лазню офуро

Незвична за своїми властивостями гаряча тирсових лазня – офуро. Ви занурюєтеся хвилин на 10 в розігріту суміш з кедрових тирси, рисових висівок. Так само в неї додано більше 60 різних ароматичних і цілющих рослин. Так що японцеві добре, то звичайному європейцеві може бути не під силу. Адже людині який не підготовлений в японських “купальнях офуро” може бути важкувато. При цьому це відмінний засіб проти ревматизму, застуд та стресів.

Східні лазні, турецькі чи середньоазіатські, беруть свій початок від римських лазень (в яких гарячому підлогу і вологий пар). Крізь спеціальні отвори в стінах на рівні півтора метра від підлоги виходить пар. Починають паритися з 30 градусів і потроху піднімають температуру до 100.

Зайве навантаження в банеабсолютно не потрібна. Ось тому пити краще трав’яні чаї або соки. А ось масаж в лазні підвищує рухову реакцію, покращуючи при цьому координацію і циркуляцію крові.

Про ЛАЗНЮ про сауну У ІРЛАНДІЇ

Ірландська лазня досить таки дуже поширена в Європі. Температура в лазні помірна. За розташованим під підлогою і в стінах трубах проходить гаряче повітря. При цьому все тіло обкладають спеціальними нагрітими камінням. Це досить таки дуже ефективний засіб в боротьбі з багатьма хворобами, стресами і навіть депресією.

Де то в 18 столітті в Німеччині німці відвідували баню всією сім’єю: з дружинами, дітьми і брали з собою навіть собак.

Про лазні стародавнього Риму.

Традиція стародавнього Риму. Новий РИМСКИЙ імператор, який приходив до влади, вважав своїм обов’язком будівництво нової громадської лазні. Адже ж це був один з кращих способів щоб завоювати популярність серед населення.

Баня допомагає відволіктися від повсякденних турбот і переживань дня. Заряджає людину позитивними емоціями, допомагає легше сприймати неприємності. Лікарі радять відвідувати баню тим людям, які часто хворіють або страждають хронічними хворобами дихальних шляхів.

Американські вчені які вивчали історію Америки повідомили що, ще стародавні індійці лікувалися за допомогою пари. Вони вносили в вігвам розжарені камені і обдавали їх водою і хворий занурювався в пар.

Як стверджують фахівці, людина, яка правильно виконує в лазні процедури, може втратити у вазі до 2 кг за один візит. Крім цього, жар ще дає шкірі гладкість, пружність і еластичність. І звичайно надає їй здоровий відтінок.

Безумовно лідером за кількістю саун звичайно ж є Фінляндія. У країні, де проживає всього близько п’яти мільйонів чоловік, побудовано близько 2 мільйонів саун.

Цікаве про лазню про сауну

Ось а за статистикою майже 20% словян які регулярно раз на місяць відвідують баню або сауну! Зовсім недавно, був встановлений рекорд за тривалістю перебування в парній лазні. Жінка з Росії пробула в парильні 26 годин поспіль!

Багато лінгвісти вважають, що відбулося слово “лазня” від латинського слова “бальнеум” що означає “проганяють біль і смуток”

У лазні, ми опиняємося під впливом цілої армії подразників таких як: тепло, пар, вода, зміна температури. І ось тому цілком природно, що людський організм реагує на всі ці фактори.

Під час банних процедур у парильників відбувається стабілізація кров’яного тиску. У гіпертоніків тиск починає знижується. А ось на відміну від гіпертоніків у гіпотоніків тиск навпаки піднімається. Таким чином стабілізуючись.

Про лазню про сауну і їх користь.

Баня сприяє легше перенести капризи природи, полегшить період акліматизації, зміцнить імунітет організму, підніме його витривалість і стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища.

Баня також добре впливає на нервову систему людини. Інтенсивність циркуляції крові в мозку зменшується, що і спричиняє за собою зниження емоційної активності. А ще і зняття нервової напруги. М’язи розслабляються і організм занурюється в стан спокою. І таким чином організм отримує можливість що б відновити свої сили.

Будь-яке свято на Русі обов’язково супроводжувався походом в лазню. З цієї причини погано дивилися на тих, хто не любив ходити в лазню.

Ось фахівці радять відвідувати баню постійно, але не частіше, ніж 1-2 рази на тиждень. Тому що ефект від лазні значно знижується.

Пост был полезен? Жмите “мне нравится”

Ответить с помощью Вконтакте:

Ответить с помощью Facebook:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukraina.net.ua -